Puslapiai

2011 m. balandžio 20 d., trečiadienis

Ruginė duona

Na va ir manoji gražuolė puikuolė:). Šį kart esu patenkinta jos išvaizda:) pasistengiau ir trečias duonelės kepimo kartas nemelavo:) Būtent pagal šį receptuką kepiau jau antrą kart, tikrai skani naminė duona, verta bent kartelį išbandyti. Jos receptą gavau kartu su atpiltu raugu iš tos pačios geros draugės, o ji sakė gavo iš savo geros draugės:D, taigi gaila, bet konkretaus receptuko šaltinio nurodyti negaliu.


Tešlai reikia:
~400 g ruginių miltų (jeigu norima, kad duona būtų juodesnė, ruginių miltų galima dėti daugiau, tada atitinkamai kvietinių mažiau)
~550 g kvietinių miltų (miltų kiekis gali būti reguliuojamas, svarbu žinoti kad tešla turi gautis pakankamai lipni prie rankų, bet formuojama)
0,5 stk. cukraus

raugo startelio (aš pilu visą kiek turiu atsipylus, t.y. maždaug ~ 100 -150 ml)
nedidelė saujelė druskos
saujelė kmynų
1 v.š. cukraus
~ 3 v.š. kvietinių  miltų
850 ml verdančio vandens


Pirmiausiai tai reikia atsiskaičiuoti, kada gaunasi kepimo laikas, kad netektų keltis naktį ir kepti duoną :D
Į dubenį suberti druską, kmynus (jeigu norima, vietoj kmynų galima dėti pakepintas saulėgrąžas, moliųgų sėklas ar pan.), cukrų, 3 v.š. miltų. Viską užpilti verdančiu vandeniu, pamaišyti ir padėti, kad atauštų. Tada į atvėsusį mišinį supilti raugo startelį, dar šiek tiek pamaišyti, uždengti rankšluostėliu ir palikti 2 paroms rūgti (kambario temperatūroje).
Toliau į masę dėti 0,5 stiklinės cukraus, išmaišyti ir atidėti raugo kitam kartui.
Toliau palaipsniui dėti miltus (aš dedu šiek tiek vienų miltų, šiek tiek kitų, ir vėl taip, vis išmaišant, kol gaunasi prie rankų limpanti ,bet formuojama tešla). Ir minkyti apie 10 minučių. Baigus minkyti tešlą vėl uždengti rankšluostėliu ir palikti 6-8 val. pakilti.
Tešlai pakilus šiek tiek paminkyti, sukrėsti ant kepimo skardos ir šlapiomis rankomis formuoti kepalą.
Orkaitės įkaitinti nereikia, tik įjungus šauti paruoštą kepti kepaliuką (recepte dar nurodyta, kad geriausia kepti įjungus ventiliatorių, bet kadangi pas mane orkaitė senučiukė ir ventiliatoriaus nėra, negaliu apie tai nieo pasakyti). Nustatyti 200 C temperatūrą ir kepti 40 minučių, vėliau temperatūrą sumažinti iki 150 C ir kepti 1 h 10 min. (kai reikėjo sumažinti temperatūrą šį kartą aš sumažinau iki 180 C ir kepiau apie 45-50 min.).

P. s. koks džiaugsmas šeimyną lepinti šviežia namine duona:)

Skanaus:)

2011 m. balandžio 19 d., antradienis

Vafliai su plakta grietinėle

Super paprastas receptukas, o koks skanumynas! Kad jūs žinotumėt, iškart lėktumėt į virtuvę. Rekomenduoju rekomenduoju rekomenduoju, tai būtina išbandyti. SKANU LABAAAAI!


Vaflių tešlai reikia:
70 g miltų
70 g cukraus
2 kiaušiniai

šiek tiek sviesto ar aliejaus patepti skardai

Kremui:
200 g grietinėlės
80-90 g cukraus
aš įbėriau dar ir grietinėlės standiklio pakelį, bet galima ir be jo

Migdolų drožlių papuošimui


Įkaitinti orkaitę iki 200 C temperatūros.
Kiaušinius gerai išplakti su cukrumi, palaipsniui suberti miltus ir gerai išmaišyti. Kepimo skardą (aš naudojausi su nepridegančia danga, bet turbūt galima ir paprastoje kepimo skardoje, na nebandžiau tai nieko negaliu pridurti), patepti ją sviestu ar aliejumi ir pilti maždaug pora šaukštų tešlos, ją gražiai paskleisti, kad gautųsi apvalus blynelis, maždaug visur vienodo storio (kepam po vieną vaflį, nes išėmus greitai kietėja, kol vieną vaflį sulenki, antrą lenkiant pradeda skylinėti kraštai). Dėti į orkaitę ir kepti ~6-7 min., kol kraštai gražiai parus. greitai išimi iš orkaitės, su medine mentele atsargiai atkabinti vaflį nuo kepimo skardos, dėti į lėkštę ir susukti į tūbelę (kaip masosi pas mane nuotraukoje). Kadangi bus labai karšta, kol sukietės (tai truks labai greitai) galima prilaikyti kokiu nors stalo įrankiu, pvz. šakute ar peiliu. Taip iškepti visus vaflius (gaunasi maždaug 7-8 vafliai, nelygu kokio dydžio kepama).
Pasiruošti grietinėlę, ją išplakti su cukrumi iki standumo (galima įdėti grietinėlės standiklio).
Imti konditerinį maišelį su žvaigždutės formos antgaliu, sukrėsti į jį plaktą grietinėlę ir įpurkšti į kiekvieno vaflio vidų.
Papuošti migdolų drožlėmis.

Šaltinis Pie-Maria

Skanaus!!! :)

Kiaušinių mišrainė su rūkyta žuvimi

Oi jau sunku man ir žodžių naujų rasti patiekalui išreikšti, man taip viskas skanu skanu skanu, na, bet žinoma nevykusių receptų juk nededu:), todėl ir sunku kitaip apibūdinti :), juk geriausias patiekalui komplimentas - labai skanu!!! Taigi, ši mišrainė mums LABAI SKANI :D
Velykų stalui kaip tik, o jei ne pačioms Velykoms, tai po švenčių likusius kiaušinius puikiai galima sunaudoti štai tokiam gėriui:), tereikia keleta papildomų ingridientų.


Mums reikia:
7-8 virtų kiaušinių
~3 a.š. garstyčių (naudojau dijon)
~200 g grietinės
200 g rūkytos žuvies (aš naudojau karštai rūkytą skumbrę)
mažas žiupsnelis druskos
šviežiai maltų juodųjų pipirų


Mišrainė pasigamina begalo lengvai ir greitai.
Kiaušinius supjautyti nedideliais kūbeliais, iš žuvies išrankioti visas ašakas, o mėsytę taip pat susmulkinti. Kiaušinius ir žuvį suberti į dubenį, sudėti garstyčias, grietinę, jei reikia padruskinti ir pagardinti juodaisiais pipirais (paprastai žuvytė būna pakankamai sūri, todėl būtinai paragauti ar druskos reikia). Išmaišyti. VISKAS!!! Tik tiek to darbo:)
Labai skanu užsitepti ant duonytės ir užsimesti kokį agurkėlį, mmm.. niam:)

&&&&&&
&&&&&&
Šaltinis Edith's kitchen

Skanaus:)

''Beždžionių'' duona-pyragas

Tai nerealus receptukas, įdomus tiek gaminimo eiga, tiek - valgymo:). Cinamono mėgėjams idealus desertas. 
Vienu žodžiu - SKANUMYNAS, NE DUONA:)


Tešlai reikia:
250 ml šilto pieno
85 ml šilto vandens
2 v.š. ištirpinto sviesto
65 g cukraus
1 pakuotė (7 g) sausų mielių arba 21 g šviežių
515 g miltų

Tešlos gabaliukų apvoliojimui reikia:
~1/2 puodelio tirpinto sviesto
 ~1,2 puodelio rudojo cukraus
3 a.š. cinamono

Glazūrai reikia (glazūros galima ir nedėti) :
1 puodelis cukraus pudros
2 v.š. pieno


Į dubenį supilti pašildytą pieną, vandenį, tirpintą sviestą, cukrų ir sausas mieles (jei dedat šviežias, viską pašildyti ant orkaitės, kol ištirps sviestas. Atvėsinti). Kitame dubenyje suberti persijotus miltus ir druską. Į miltus dalimis supilti skystą mišinį, užminkyti tešlą (tešla turi gautis beveik nelimpanti prie rankų), dar paminkyti šiek tiek ant miltais pabarstyto paviršiaus, suformuoti kamuoliuką, dėti atgal į dubenį ir uždengti rankšluostėliu. Kildinti kol tešla padvigubės (su sausomis mielėmis man kyla ilgiau ~1,5-2 val., su šviežiomis - trumpiau ~1 val.).
Iškilusią tešlą išimti iš dubenio ant miltais pabarstyto stalo ir rankomis suformuoti tokį platoką paplotį (visos gaminimo eigos video galima pamatyti čia). Supjaustyti jį nedideliais kvadratėliais.
Pasidėti šalia dubenėlį su tirpintu sviestu, o kitame dubenėlyje sumaišyti rudajį cukrų su cinamonu. Imti po vieną tešlos gabalėlį, merkti į sviestą ir apvolioti cukraus/ cinamono mišinyje (jei norima saldžiau, cukraus/ cinamono mišiniu apvolioti 'riebiau', jei mėgstate nepersaldžiai, cukraus/ cinamono mišinio kiekį reguliuoti apvoliojant. Aš cukrumi padengiau taip nemenkai, negailėdama, tai gavosi gal net per saldžiai, bet vistiek labai skaniai). Dėti į formą (naudojau atsegamą kekso formą, jums patariu rinktis neatsegamą, nes kepant sviestas lydosi ir pradeda bėgti riebalai, kurie pradeda degti, o orkaitė dūmyti :D, taip taip man nepasisekė, bet duona nenukentėjo, užtai turėjau progą kruopščiai išvalyti orkaitę:)). Taip apvolioti ir sudėti visus tešlos gabaliukus. Uždengti ir palikti kilti vėl ~30-60 min.
Įkaitinti orkaitę iki 180 C temperatūros ir šauti paruoštą pyragą. Kepti apie 30 min.
Iškepus atvėsinti. Sumaišyti glazūros ingridientus ir apšlakstyti pyragą (kadangi pas mus buvo ir taip saldu, glazūros nedėjau).

&&&&&

Skanaus:)

2011 m. balandžio 18 d., pirmadienis

Suktinukai su lydyto sūrio kremu

Na štai ir antrasis mano vyniotinio bandymas:), šį kart nesaldus, o labai tinkantis užkandai, netgi sakyčiau tinkantis Velykų stalui, ar tiesiog pasisėdėjimui su draugais, galvoju, kad tiktų ir prie alučio, ar vyno, na kaip kam patinka:). Skonis įdomus, toks sodrus, labai sunku apibūdinti, ingridientai jau daug ką pasako:)


2011 m. balandžio 17 d., sekmadienis

Kataloniška vištiena

Mums patiko labai, o ypač vyrui:) sakė: rašau 10 balų :D, mėsytė gaunasi tokia minkštutė, bet neperminkšta ir nepervirusi, o sultinga, atsiskleidusio skonio (čia pacitavau savo vertintoją:D). Taigi rekomenduojam pabandyti.

Daugiau spalvų ir piešinėlių keliančių nuotaiką:)

2011 m. balandžio 16 d., šeštadienis

Vyniotinis su Mascarpone sūriu

Mokausi daryti vyniotinius:) kadangi mes tokie saldumyniniai, tai ir pirmą bandymą nusprendžiau padaryti saldų.
Štai nerealiai skanus mano bandymas, kuris dingo nuo stalo per pusdienį :D Laaaaaaabai PATIKO :)


2011 m. balandžio 13 d., trečiadienis

Kiaulienos troškinys su daržovėmis

Troškinukas skanus skanutėlis. Mums labai patiko:)


Pyragas su jogurtu ir persikais

Nuostabus pyragas, lengvas, gaivus ir labai skanus. Panašus į pyragą ''Persikas'', nes pagrindas irgi jogurtas ir grietinėlė. Originaliame recepte viršutinis sluoksnis persikų uogienė, aš jos neturėjau, tai tiesiog papuošiau konservuotais persikais.


2011 m. balandžio 12 d., antradienis

Kiaulienos šonkauliukai

Kas nemėgsta šonkauliukų, argi gali kažkas jų nemėgti? Turbūt gali tik tie žmonės, kurie visiškai nevalgo mėsos, bet tie kas mėgsta, netikiu, kad šonkauliukų gali atsisakyti:) 
 O ir pagaminti turbūt jų neskaniai neįmanoma:) Štai dar vienas paprastas, gan greitas, mažai pastangų reikalaujantis būdas jais pasimėgauti.


Vištų sparneliai marinuoti su garstyčiomis

Niam, taip ruošti sparneliai labai skanu. Mėsytė minkštutė ir aromatinga.


2011 m. balandžio 11 d., pirmadienis

Pyragėliai su mėsos ir daržovių įdaru

Pyragėliai labai panašūs į kibinus, tikrai skanūs ir verti dėmesio.


2011 m. balandžio 10 d., sekmadienis

Apie ruginę DUONĄ

Duona žmogaus mityboje užima labai svarbią vietą. Jos sudėtyje yra baltymų, angliavandenių, riebalų, mineralinių medžiagų, vitaminų ir vandens - visų organizmui reikalingų pagrindinių maisto medžiagų.
Pagrindinės žaliavos duonai yra miltai ir vanduo, o pagalbinės - druska, raugas, mielės, bulvės ir kt. Skoniui pagerinti į tešlą dedama cukraus, kmynų, saulėgrąžų.
Ruginei duonai išpurenti vartojamas raugas, arba raugas ir mielės, o kvietinei - mielės. Rauge yra mielių ir pieno rūgšties, kurie duonai duoda malonų rūgštų skonį. Seniau šeimininkės ruginei duonai užraugti dažnai nevartodavo jokio raugo, bet metų metais neplausdavo duonkubilio, ir jame užmaišyta tešla savaime pradėdavo rūgti. Taip daryti žinoma nehigieniška ir nepatariama.
Kai raugo nėra, prieš kepant duoną jį reikia pasigaminti (jei žinoma neturite geros draugės, kuri jo turi ir gali jums jo atpilti:)). Štai toks ruginio raugo paruošimo receptukas nurodytas mano senutėlėje knygoje ''Valgių gaminimas'' -  imama 100 g ruginių miltų, 5 g šviežių mielių, 200-300 ml šilto vandens, viskas sumaišoma ir laikoma šiltai. Maždaug po paros jis jau tinka duonai užraugti. Pagamintame rauge yra ne tik mielių grybelių, bet ir pieno rūgšties bakterijų. Taigi , taip pasakojama knygoje, bet kadangi aš turiu gerą draugę, raugo gavau jau gatavo:), todėl šio receptuko dar neesu išbandžiusi, bet žadu ateity išbandyti, visgi rūpi kaip gautųsi.
Kitą, kvietinio raugo paruošimo būdą rasite pas Aguonėlę, išsamiai aprašytą ir išbandytą.
Ar iškepusi duona, galima pažinti iš skambesio. Jei kepalo apačia, pabarbenus pirštais, aiškiai skamba - duona iškepusi. Iškeptą duoną patartina atvėsinti kambario temperatūroje.
Na ir galiausiai, štai ir mano duonelės bandymas:). Kadangi neturiu spec. kildinimo krepšelio, manoji ne tokia gražuolė, bet skonis turbūt nesiskiria. Nors skaičiau, kad kiekvienos šeimininkės duonos rūgštis yra kitokia. Tai priklauso nuo pieno rūgšties ir kitokių bakterijų, kurios įsiveisia rauge. Todėl gaminant raugą, patariama įpilt nors pusę stiklinės rūgusio pieno.
Šios duonos receptuko nedėsiu, nes jį rasite pas Aguonėlę, aiškiai ir išsamiai aprašytą.
P.s. į tešlą dėjau saujelę saulėgrąžų.

''Beveik ruginė duona''
Naudota literatūra - knyga ''Valgių gaminimas'' (joje nurodytos rinktos literatūros išleidimo metų vidurkis 1955 m.)

2011 m. balandžio 9 d., šeštadienis

Marcipaniniai saldainiai

MARCIPANAS - tai iš migdolų ir miltinio cukraus pagaminta saldi masė. Jį galima nesudėtingai pasigaminti tiesiog namuose arba nusipirkti parduotuvėje. 
Mums labai patinka marcipanas, jį naudoju kepiniuose arba tiesiog pasigaminu saldainius. Juos pasidaryti jokių pastangų nereikia tik noro ir 10-20 min. laiko:), žinoma jei turiu jau pagamintą marcipaninę masę ir plytelę juodo šokolado. Taigi štai jie - marcipaniniai saldainiai:)


Mums reikia:
~500 g marcipaninės masės
100-120 g juodojo šokolado


Iš marcipaninės masės padaryti nedidelius rutuliukus (į kai kurių vidų įdėjau po lazdyno riešutą, šiaip, norėjau paragauti, žinokit skanu ir su riešutu viduje ir be).
Viename puode kaitinti vandenį, jam užvirus ugnį išjungti ir ant viršaus uždėti kitą mažesnį puodą. Į jį sumesti gabalėliais sulaužytą šokoladą ir palaukti kol jis išsilydys. Merkti po vieną marcipaninį rutuliuką, dviejų šakučių pagalba apvolioti šokoladu ir išimti ant paruošto padėklo uždengto maistine plėvele ar kepimo popieriumi. Taip padengti visus rutuliukus ir padėti šaltai, kad apstingtų šokoladas (aš padedu į šaldytuvą). Po 10-20 min. jau galima mėgautis MARCIPANINIAIS SALDAINIAIS:)


Skanaus:)

Citrininis pyragas - keksas

Tiesiog skanus pyragas:), daugiau nėra ką pridurti, pasigaminti labai paprasta, o ir neužima daug laiko:)


Tešlai reikia:
2 kiaušiniai
220 g natūralaus jogurto
180 g cukraus
1/4 puodelio aliejaus
1 citrinos nutarkuota žievelė (geltonoji dalis)
3 v.š. citrinos sulčių
320 g miltų
1,5 a.š. kepimo miltelių
1/2 valgomosios sodos
1/4 a.š. druskos

Glazūrai reikia:
1/2 puodelio cukraus pudros
1,5-2 v.š. citrinų culčių
1 a.š. nutarkuotos citrinos žievelės


Orkaitę įkaitinti iki 180 C temperatūros.
Dubenyje suplakti kiaušinius su cukrumi, pilti jogurtą, aliejų, citrinos sultis, sudėti nutarkuotą citrinos žievelę ir viską gerai išmaišyti. Kitame dubenyje suberti persijotus miltus, kepimo miltelius, sodą ir druską. Sausų produktų mišinį suberti į skystą mišinį ir atsargiai išmaišyti iki vientisos masės.
Sukrėsti visą paruoštą masę į sviestu ar aliejumi išteptą kepimo formą (aš ėmiau kekso kepimo formą), dėti į orkaitę ir kepti apie 35-40 minučių (ar iškepęs patikrinti įkišant degtuko švarų galą plačiausioje vietoje, degtukas turi būti sausas, jei ištrauktas dar apsivėlęs tešla, kepti dar keleta minučių vis patikrinant).
Iškepusį pyragą ištraukti iš orkaitės ir aušinti, tuo tarpu pasidaryti glazūrą. Į nedidelį dubenėlį berti cukraus pudrą, citrinos žievelę ir užpilti citrinos sultimis. Išmaišyti.
Atvėsusį pyragą užpilti glazūra ir palaukti kol apstings.

Šaltinis Liv life
Skanaus:)

2011 m. balandžio 8 d., penktadienis

Aliejuje virti ravioliai su varške

O čia man pasirodė tiesiog žagarėliai kitaip, nors tešlos sudėtis šiek tiek ir skiriasi. Bet tokie visai sakyčiau nieko :), nėra labai super, bent jau man, bet visai skanu...Be to labai sudėtinga juos padaryti, nes tešla turi būti super plona, o verdant mėgsta išsiskėsti. Taigi...


2011 m. balandžio 6 d., trečiadienis

Virtų bulvių - mėsos apkepas

Žinokit pristatau jums labai vykusį patiekaliuką:). Produktai labai paprasti ir įprasti, o pasigaminti tikrai nesudėtinga. Nuorodos kur jį radau nėra, visą idėją man papasakojo telefonu mama, o ji matė Gidono Šapiro-Bilo laidą ''Skonio reikalas'', kurioje šį receptuką ir nusižiūrėjo. Papasakojo kokie produktai, kaip maždaug gaminti, o produktų kiekį dėjau pagal save, sluoksnių skaičių irgi galima dėti kiek norima. Nes čia nieko nėra sudėtinga, todėl kiekvienas receptuką gali koreaguoti pagal savo skonį, kaip labiau patinka.
Niam kaip jis man patiko:) rekomenduoju:)

2011 m. balandžio 5 d., antradienis

Belgiški vafliai

Na štai ir pirmas mano bandymas iškepti vaflius. Manau, kad vykęs tas mano bandymas, tik kitur nuotraukose vaflius matau tokius storulius, o pas mane jie nepasipūtę, nors mačiau, kad pūstis jie norėjo:). Taip atsitiko turbūt todėl, kad neturiu spec. vaflių keptuvės, tai kepiau iš mamos nugvelbtoje čirviniams blynams kepti skirtoje keptuvėje:)


Tešlai reikia:
250 g miltų
0,5 a.š. druskos
3,5 g sausų mielių (pusę pakelio)
75 g rudojo cukraus
65 g pieno miltelių
250 ml šilto vandens
1 a.š. vanilinio cukraus
100 g tirpinto sviesto
2 kiaušinių baltymai + žiupsnelis druskos


Dubenyje sumaišyti miltus, druską (0,5 a.š.), mieles, cukrų ir pieno miltelius. Supilti vandenį ir maišyti kol gausis vienalytė masė. Uždengti ir padėti kambario temperatūroje, kad pakiltų, apie 1 valandą.
Švariame sausame inde išplakti kiaušinių baltymus su žiupsniu druskos iki standžių putų.
Atvėsusį ištirpintą sviestą supilti į vaflių tešlą ir gerai išmaišyti. Sudėti išplaktus baltymus ir vėl atsargiai išmaišyti.
Įkaitinti vaflių keptuvę ir vieną po kito iškepti šiuos gardumynus:).


O jetaus kaip man patinka iš maisto daryti ornamentus:), gal kas norėtų namuose tokių sienų tapetų?:DDD

Skanaus:)

2011 m. balandžio 4 d., pirmadienis

Cinamoninė duona - pyragas

Šitą duonelę, bet greičiau pyragas man čia, įsimylėjau tik pamačiusi. Ir kaip galėčiau nepabandyti jo iškepti:). Taigi štai jis, mano bandymas:).  Tik dėl vieno negaliu sau atleisti, kad neiškenčiau ir nepalaukiau, kol ji atvės - prapjoviau, o ji buvo tokia gražiai išsipūtusi, tokia minkštutė, tokia puri, ėmė ir šiek tiek susmego. Na bet kitą kart nedarysiu šios klaidos.
O gavosi, kaip ir tikėjausi, nerealus pyragas! Minkštas, LABAI skanus, primenantis cinamonines bandeles, na tiesiog 'PONAS nuostabusis' :D Labai patiko pusryčiams užtepus sviesto, mmm niam:) pati sau pavydžiu:).


Pyragas keptas elektrinėje orkaitėje! (trumpesnis kepimo laikas!!!)


Tešlai reikia:
90 g sviesto
200 ml pieno
7 g sausų mielių
2 kiaušiniai
110 g cukraus
480 g miltų
1 a.š. druskos
2 v.š. cinamono

kiaušinio trynio + pieno šlakelio aptepimui


Pieną su sviestu pašildyti ant viryklės, kol sviestas ištirps. Palikti atvėsti. Tada suberti mieles, pamaišyti ir palikti pastovėti apie 10 minučių. Kitame inde išsukti kiaušinius su puse kiekio cukraus (55 g), supilti pieno, sviesto, mielių mišinį, pamaišyti. Dabar sumaišyti persijotus miltus ir druską. Berti pusę kiekio į skystą mišinį ir sumaišyti, suberti likusią miltų dalį ir užminkyti tešlą, minkyti tol, kol beveik nelips prie rankų. Uždengti ir palikti pakilti apie 2 valandas (laikiau kambario temperatūroje).
Pakilusią tešlą trumpai perminkyti ir iškočioti stačiakampį. Nedideliame indelyje sumaišyti likusį cukrų su cinamonu. Mišinį berti ant iškočiotos tešlos ir tolygiai paskirstyti per visą tešlos plotą. Susukti į ritinėlį ir atsargiai perkelti į sviestu išteptą kepimo formą (naudojau kekso formą), siūle į apačią (su nuotraukomis kaip susitvarkyti su tešla rasite čia). Uždengti ir vėl palikti pakilti apie 2 val.
Įkaitinti orkaitę iki 180 C. Pakilusį pyragą atsargiai aptepti kiaušinio + pieno plakiniu ir dėti į įkaitintą orkaitę. Kepti 40-45 minutes kol gražiai paruduos pyrago viršus.

Skanaus:)

2011 m. balandžio 3 d., sekmadienis

Abrikosų - razinų avižinis pyragas

Skanus, drėgnas, o svarbiausia sveikuoliškas pyragas!


Mums reikia:
1,5 puodelio miltų 
1/2 a.š. druskos
1/2 a.š. kepimo miltelių
2 a.š. malto cinamono
1 puodelis greito paruošimo avižinių dribsnių
1 kiaušinis
1/4 puodelio rudojo cukraus (Demerara)
1/2 puodelio paprasto jogurto
1/3 puodelio vandens
1/4 puodelio tiršto sirupo (aš dėjau pušų sirupą ('Gurmanų')
1/4 puodelio aliejaus (dėjau alyvuogių)
 3/4 puodelio stambiai smulkintų džiovintų abrikosų
1/2 puodelio razinų
Glajus:
3/4 puodelio cukraus pudros
3-4 v.š. apelsinų sulčių


Į dubenį suberti persijotus miltus, druską, kepimo miltelius, cinamoną ir avižinius dribsnius. Į kitą dubenį paplakti kiaušinį, suberti cukrų, vėl paplakti, pilti jogurtą, vandenį, sirupą ir aliejų. Tada sausų produktų mišinį supilti į šlapių produktų dubenį, viską gerai išmaišyti. Suberti smulkintus abrikosus ir razinas ir dar kartą viską gerai išmaišyti.
Sukrėsti visą masę į kepimo popieriumi išklotą kepimo formą ir gražiai paskleisti. Dėti į įkaitintą iki 180 C temperatūros orkaitę ir kepti 20 - 25 minutes.
Iškepus ataušinti.
Pasigaminti glajų. Į dubenėlį suberti cukraus pudrą, užpilti sultimis ir išmaišyti. Glajų paskleisti ant pyrago ir palaukti kol apstings.

Pyragą sandariai galima laikyti iki 5 dienų.

&&&&&&
Skanaus :)

2011 m. balandžio 1 d., penktadienis

Trapus šlapias aguonų pyragas

Pyragas puikus - NEMELUOJU!!!:) Man labai patiko. Plutelė gaunasi trapi, o viduje aguoninis įdaras šlapias. Tikrai vykęs, rekomenduoju visiems, kas neabejingi aguonoms:)